Stumblr (7.x-2.3) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Footer
hi: पादलेख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Your search yielded no results
hi: आपकी खोज में कोई परिणाम नहीं मिले

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hi: समाचार, प्रेस विज्ञप्ति या ब्लॉग पोस्ट जैसी समय-संवेदनशील सामग्री के लिए <em> लेख </em> का उपयोग करें।
