Stumblr (7.x-2.3) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Tags
hu: Címkék

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Footer
hu: Lábléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Main menu
hu: Főmenü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Sample Content
hu: Mintatartalom
