Stumblr (7.x-2.3) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Comments
nl: Reacties

en: Tags
nl: Labels

en: Login
nl: Inloggen

en: Footer
nl: Voet

en: Comment
nl: Reactie

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Your search yielded no results
nl: De zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Sample Content
nl: Voorbeeldinhoud
