Stumblr (7.x-2.3) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Comments
pl: Komentarze

en: Tags
pl: Tagi

en: Login
pl: Zaloguj

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Main menu
pl: Menu główne

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Sample Content
pl: Przykładowa zawartość
