Stumblr (7.x-2.3) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Tags
ja: タグ

en: Login
ja: ログイン

en: Footer
ja: フッター

en: Comment
ja: コメント

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Search results
ja: 検索結果

en: Your search yielded no results
ja: キーワードに該当するページは見つかりませんでした

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Copyright
ja: 著作権

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ja: <strong>メイン</strong>メニューは多くのサイトで、サイト内の主な項目へのリンクのために使われます。最上部のナビゲーションバーとして表示されるのが一般的です。

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。
