Style Library Entity (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: view
it: mostra

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Operations links
it: Link operativi

en: Full content
it: Contenuto completo
