Style Guide (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (56 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Item
cs: Položka

en: Cancel
cs: Zrušit

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Book
cs: Kniha

en: Small
cs: Malý

en: View
cs: Zobrazit

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Comment
cs: Komentář

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Media
cs: Média

en: System
cs: Systém

en: Table
cs: Tabulka

en: Forum
cs: Fórum

en: Button
cs: Tlačítko

en: Lists
cs: Seznamy

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Superscript
cs: Horní index

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: Select
cs: Vybrat

en: Menus
cs: Menu

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Blockquote
cs: Bloková citace

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Pager
cs: Stránkovač

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Underline
cs: Podtržení

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Strong
cs: Silné

en: Forum topic list
cs: Seznam témat ve fóru

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Forum list
cs: Seznam fór

en: Feed icon
cs: Ikona zdroje

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
cs: %name musí být platná hexadecimální hodnota barvy.
