Style Guide (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Item
cy: Eitem

en: Cancel
cy: Diddymu

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Book
cy: Llyfr

en: Small
cy: Bach

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: Are you sure you want to delete %title?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu %title?

en: Comment
cy: Sylw

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Table
cy: Tabl

en: Forum
cy: Fforwm

en: Syndicate
cy: Cynghrair

en: Select
cy: Dewis

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Aggregator
cy: Cydgasglydd

en: Book navigation
cy: Mordwyaeth llyfr

en: More link
cy: Dolen mwy

en: Ordered list
cy: Rhestr mewn trefn

en: Unordered list
cy: Rhestr ddim mewn trefn

en: Strong
cy: Cryf
