Style Guide (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Item
da: Element

en: Cancel
da: Annullér

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Quote
da: Tilbud

en: Book
da: Bog

en: Small
da: Lille

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Menu link
da: Menu-link

en: Aggregator item
da: Feed-element

en: Comment
da: Kommentar

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Table
da: Tabel

en: Button
da: Knap

en: Lists
da: Lister

en: Syndicate
da: Udgiv

en: Superscript
da: Hævet

en: %title has been deleted.
da: %title slettet.

en: Select
da: Vælg

en: Common
da: Fælles

en: Menus
da: Menuer

en: Italic
da: Kursiv

en: Subscript
da: Sænket

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Aggregator
da: Indsamler

en: Book navigation
da: Bognavigation

en: More link
da: Mere-link

en: Machine name
da: Internt navn

en: Underline
da: Understreg

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Radios
da: Radioknapper

en: Tables
da: Tabeller

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Strong
da: Stærk

en: Forum topic list
da: Forum emneliste

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Forum list
da: Forumliste

en: Menu tree
da: Menutræ

en: Feed icon
da: Feed-ikon

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
da: %name skal være en gyldig hexadecimal CSS farveværdi.

en: Strikethrough
da: Gennemstreget
