Style Guide (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (52 entries)

en: Forms
gl: Formularios

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Item
gl: Elemento

en: Cancel
gl: Cancelar

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Book
gl: Libro

en: Small
gl: Pequeno

en: View
gl: Ver

en: Text
gl: Texto

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Comment
gl: Comentario

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Media
gl: Medios

en: System
gl: Sistema

en: Table
gl: Táboa

en: Forum
gl: Foro

en: Button
gl: Botón

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Superscript
gl: Superíndice

en: %title has been deleted.
gl: Borrouse %title.

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Menus
gl: Menús

en: Italic
gl: Cursiva

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: Pager
gl: Paxinador

en: More link
gl: Ligazón máis

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Underline
gl: Subliñado

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Tables
gl: Táboas

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Textarea
gl: Área de texto

en: Strong
gl: Forte

en: Progress bar
gl: Barra de progreso

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
gl: %name debe ser un valor válido de cor CSS
