Style Guide (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Item
id: Barang

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Book
id: Buku

en: Small
id: Kecil

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Aggregator item
id: Item agregator

en: Comment
id: Komentar

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: System
id: Sistem

en: Table
id: Tabel

en: Button
id: Tombol

en: Lists
id: Daftar

en: Syndicate
id: Sindikat

en: Superscript
id: Superskrip

en: %title has been deleted.
id: %title telah dihapus.

en: Select
id: Pilih

en: Menus
id: Menu

en: Italic
id: Miring

en: Subscript
id: Subskrip

en: Blockquote
id: Blok kutipan

en: Aggregator
id: Agregator

en: Book navigation
id: Navigasi buku

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: More link
id: Tautan lainnya

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Underline
id: Garis bawah

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: Radios
id: Radio

en: Strong
id: Terang

en: Forum topic list
id: Daftar topik forum

en: Forum list
id: Daftar forum

en: Feed icon
id: Ikon umpan

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
id: %name harus sah berupa nilai heksadesimal warna CSS.
