Style Guide (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Forms
is: Form

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Item
is: Hlutur

en: Cancel
is: Hætta við

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Book
is: Bók

en: Small
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: Text
is: Texti

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Comment
is: Ummæli

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: System
is: Kerfi

en: Table
is: Tafla

en: Menus
is: Valmyndir

en: More link
is: Tengill á meira

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: Strong
is: Traust
