Style Guide (7.x-1.1) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Cancel
mr: रद्द

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Book
mr: पुस्तक

en: Small
mr: लहान

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Forum
mr: चर्चा

en: Menus
mr: मेनूज

en: Book navigation
mr: पुस्तक वाहिणी
