Style Guide (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Item
ro: Produs

en: Cancel
ro: Anulare

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Book
ro: Carte

en: Small
ro: Mic

en: View
ro: Afişează

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Aggregator item
ro: Element agregator

en: Comment
ro: Comentariu

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: System
ro: Sistem

en: Table
ro: Tabel

en: Button
ro: Buton

en: Lists
ro: Liste

en: Syndicate
ro: Fluxuri Distribuţie

en: Superscript
ro: Exponent

en: %title has been deleted.
ro: %title a fost şte(a)rs(ă).

en: Select
ro: Alege

en: Menus
ro: Meniuri

en: Italic
ro: Cursiv

en: Subscript
ro: Indice

en: Blockquote
ro: Citat

en: Aggregator
ro: Agregator

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: Pager
ro: Paginator

en: More link
ro: Legătură "Mai mult"

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Underline
ro: Subliniat

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Strong
ro: Aldin

en: Feed icon
ro: Pictogramă feed
