Style Guide (7.x-1.1) - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Book
el: Βιβλίο

en: Small
el: Μικρό

en: View
el: Προβολή

en: Text
el: Κείμενο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Aggregator item
el: Αντικείμενο συλλέκτη

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Media
el: Μέσα

en: System
el: Σύστημα

en: Table
el: Πίνακας

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Button
el: Κουμπί

en: Lists
el: Λίστες

en: Syndicate
el: Για ανεξάρτητη κυκλοφορία

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: %title has been deleted.
el: Το %title διαγράφηκε.

en: Select
el: Επιλογή

en: Common
el: Κοινά

en: Menus
el: Μενού

en: Italic
el: Πλάγια

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: More link
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Strong
el: Ισχυρά

en: Forum topic list
el: Λίστα θεμάτων φόρουμ

en: Feed icon
el: Εικονίδιο ροής

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
el: Το %name πρέπει να είναι έγκυρη δεκαεξαδική τιμή χρώματος CSS.
