Style Guide (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Item
hi: वस्तु

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Links
hi: लिंक

en: Search
hi: खोज

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Book
hi: बुक

en: Small
hi: छोटा

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Aggregator item
hi: एग्रीगेटर आइटम

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Media
hi: मीडिया

en: System
hi: प्रणाली

en: Table
hi: तालिका

en: Forum
hi: फोरम

en: Button
hi: बटन

en: Lists
hi: सूचियों

en: Syndicate
hi: अभिषद

en: %title has been deleted.
hi: %title हटा दिया गया है।

en: Menus
hi: मेनू

en: Aggregator
hi: ऐग्रिगेटर

en: Book navigation
hi: बुक संचालन

en: Pager
hi: पेजर

en: More link
hi: अधिक लिंक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: Strong
hi: तगडा

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
hi: %name एक मान्य हेक्साडेसिमल सीएसएस रंग मान होना चाहिए.

en: Color palette
hi: रंग पैलेट
