Style Guide (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Item
hr: stavka

en: Cancel
hr: Otkaži

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Book
hr: Knjiga

en: Small
hr: Mala

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Comment
hr: Komentar

en: Media
hr: Mediji

en: System
hr: Sustav

en: Table
hr: Tablica

en: Button
hr: Gumb

en: Lists
hr: Liste

en: Syndicate
hr: Združene vijesti

en: Menus
hr: Izbornici

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Strong
hr: Jako

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
hr: %name mora biti heksadecimalna CSS vrijednost boje.
