Style Guide (7.x-1.1) - en to ka translation catalogue (26 entries)

en: Forms
ka: ფორმები

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: File
ka: ფაილი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Links
ka: ბმულები

en: Search
ka: ძიება

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Book
ka: წიგნი

en: Small
ka: პატარა

en: Text
ka: ტექსტი

en: Are you sure you want to delete %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %title-ის წაშლა?

en: Menu link
ka: მენიუს ბმული

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Media
ka: მედია

en: System
ka: სისტემა

en: Table
ka: ცხრილი

en: Forum
ka: ფორუმი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Syndicate
ka: სინდიკატი

en: Italic
ka: დახრილი
