Style Guide (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: واصلیها

en: Search
fa: جستجو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Book
fa: کتاب

en: Small
fa: کوچک

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Menu link
fa: واصلی قائم

en: Aggregator item
fa: عنصر گردآورنده

en: Comment
fa: نظر

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Media
fa: رسانه

en: System
fa: سیستم

en: Table
fa: جدول

en: Forum
fa: انجمن

en: Button
fa: دکمه

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Syndicate
fa: جمع آوری

en: Superscript
fa: بالانویس

en: Select
fa: انتخاب

en: Menus
fa: قائمها

en: Italic
fa: مایل

en: Subscript
fa: زیرنویس

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Aggregator
fa: گردآورنده

en: Book navigation
fa: پیمایش کتاب

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Underline
fa: زیرخط

en: Ordered list
fa: سجل مرتب شده

en: Unordered list
fa: سجل نامرتب

en: Fieldset
fa: مجموعه میدان

en: Strong
fa: قوی
