Style Guide (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Item
tr: Öğe

en: Cancel
tr: İptal

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Book
tr: Kitap

en: Small
tr: Küçük

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Aggregator item
tr: Nesne toplayıcı

en: Comment
tr: Yorum

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Media
tr: Medya

en: System
tr: Sistem

en: Table
tr: Tablo

en: Button
tr: Düğme

en: Lists
tr: Listeler

en: Syndicate
tr: İçerik dağıtımı

en: Superscript
tr: Üst simge

en: %title has been deleted.
tr: %title silindi.

en: Select
tr: Seç

en: Menus
tr: Menüler

en: Italic
tr: Eğik

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: Book navigation
tr: Kitap gezintisi

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: More link
tr: Devamı bağlantısı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: Hex value
tr: Onaltılı değer

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Strong
tr: Güçlü

en: Forum topic list
tr: Forum konuları listesi

en: Forum list
tr: Forum listesi

en: Feed icon
tr: Besleme simgesi

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
tr: %name geçerli bir onaltılık CSS renk değeri olmalıdır.
