Styles (7.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 環境設定

en: edit
ja: 編集

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Custom
ja: カスタム

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Video
ja: ビデオ

en: revert
ja: 戻す

en: Resize
ja: リサイズ

en: Presets
ja: プリセット

en: Edit %name style
ja: スタイル %name を編集

en: Override defaults
ja: デフォルト設定の上書き

en: Update style
ja: 更新スタイル

en: Select an effect to add.
ja: 追加するエフェクトを選択。

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
ja: スタイル %style は上書きされましたので、設定を変更することができます。

en: Style name
ja: スタイル名

en: Create new style
ja: 新しいスタイルを作成

en: Style %name was created.
ja: スタイル %name が作成されました。

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ja: スタイル名には、英小文字・数字・アンダーライン(_)・ハイフン(-)のみを利用ください。

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
ja: 現在スタイルがありません。<a href="!url">新しく追加する</a>。

en: Image styles
ja: 画像スタイル
