Styles (7.x-2.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Operations
cs: Operace

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: file
cs: soubor

en: Custom
cs: Vlastní

en: Overridden
cs: Překryto

en: revert
cs: vrátit

en: Edit %name style
cs: Upravit styl %name

en: Override defaults
cs: Přepsat výchozí

en: Update style
cs: Aktualizovat styl

en: Select an effect to add.
cs: Vyberte efekt, který chcete přidat.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
cs: Styl %style byl překryt, což umožňuje změnit jeho nastavení.

en: Style name
cs: Název stylu

en: Create new style
cs: Vytvořit styl

en: Style %name was created.
cs: Styl %name vytvořen.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
cs: Pro názvy stylů použijte pouze malá písmena, čísla, podtžítka (_) a pomlčky (-).

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
cs: Nejsou přidány žádné styly. <a href="!url">Přidat nový styl</a>.

en: Image styles
cs: Styly obrázků
