Styles (7.x-2.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: file
hu: fájl

en: Custom
hu: Egyedi

en: Overridden
hu: Felülírva

en: revert
hu: visszaállítás

en: Styles
hu: Stílusok

en: Edit %name style
hu: %name stílus szerkesztése

en: Override defaults
hu: Alapértelmezés felülbírálása

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Select an effect to add.
hu: Hozzáadandó hatás kiválasztása.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
hu: %style stílus felül lett írva, ezáltal a beállításai módosíthatóak.

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Create new style
hu: Új stílus létrehozása

en: Style %name was created.
hu: %name stílus létrejött.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
hu: Csak kisbetű, szám, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használható a stílus nevében.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
hu: Még nem található stílus. <a href="!url">Új stílus hozzáadása</a>

en: Image styles
hu: Képstílusok
