Styles (7.x-2.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: delete
sv: radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: file
sv: fil

en: Custom
sv: Anpassad

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: revert
sv: återställ

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Edit %name style
sv: Redigera stil %name

en: Override defaults
sv: Åsidosätt standardvärden

en: Update style
sv: Uppdatera stil

en: Select an effect to add.
sv: Välj en effekt att lägga till.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
sv: Stilen %style har åsidosatt vilket låter dig ändra dess inställningar.

en: Style name
sv: Namn på stil

en: Create new style
sv: Skapa ny stil

en: Style %name was created.
sv: Stilen %name skapades.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
sv: Var vänlig använd enbart gemena alfanumeriska tecken, understreck (_) och och bindestreck (-) för namn på stilar.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
sv: Det finns för närvarande inga stilar. <a href="!url">Lägg till en</a>.

en: Image styles
sv: Bildstilar
