Styles (7.x-2.0-alpha6) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: file
ar: ملف

en: Custom
ar: مخصص

en: Overridden
ar: متجاوز

en: revert
ar: استرجاع

en: Edit %name style
ar: تعديل النمط %name

en: Override defaults
ar: تجاوز الإعدادات الافتراضية

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Select an effect to add.
ar: اختيار تأثير لإضافته.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
ar: تم تجاوز النمط %style لتكون قادراُ على تغيير إعداداته.

en: Style name
ar: اسم النمط

en: Create new style
ar: إنشاء نمط جديد

en: Style %name was created.
ar: تم إنشاء النمط %style.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ar: رجاء استخدم فقط أحرفا لاتينية صغيرة وأرقاما وشرطات سفلية (_) وشرطات (-) في أسماء الأشكال.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
ar: لا توجد حاليا أية أشكال. <a href="!url">إضافة شكل جديد</a>.

en: Image styles
ar: أنماط الصور
