Styles (7.x-2.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: file
pl: plik

en: Custom
pl: Własne

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: revert
pl: przywróć

en: Styles
pl: Style

en: styles
pl: style

en: Edit %name style
pl: Edytuj styl %name

en: Override defaults
pl: Nadpisz ustawienia

en: Update style
pl: Aktualizuj styl

en: Select an effect to add.
pl: Wybór efektu do dodania.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
pl: Styl %style został nadpisany dzięki czemu możesz zmienić jego ustawienia.

en: Style name
pl: Nazwa stylu

en: Create new style
pl: Utwórz nowy styl

en: Style %name was created.
pl: Styl %name został utworzony.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
pl: Nazwy stylów mogą składać się wyłącznie z małych liter, znaków podkreślenia (_) i myślnika (-).

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
pl: Obecnie nie ma styli. <a href="!url">Dodaj nowy styl</a>.

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: @field style: @style
pl: @field styl: @style

en: file styles
pl: style plików
