Styles (7.x-2.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: file
tr: dosya

en: Custom
tr: Özel

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: revert
tr: geri al

en: Styles
tr: Biçemler

en: Edit %name style
tr: %name stilini düzenle

en: Override defaults
tr: Varsayılanların üzerine yaz

en: Update style
tr: Stili güncelle

en: Select an effect to add.
tr: Eklemek için bir efekt seç

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
tr: %style stili ayarlarını değiştirme izni geçersiz kılınmıştır.

en: Style name
tr: Stil adı

en: Create new style
tr: Yeni stil oluştur

en: Style %name was created.
tr: %name stili oluşturuldu.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
tr: Lütfen stil adları için yalnızca küçük alfasayısal karakterler, alt çizgi (_), ve kısa çizgileri (-) kullanın.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
tr: Şu an hiçbir stil yok. <a href="!url">Yeni bir tane ekleyin</a>.

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: file styles
tr: dosya stilleri
