Styles (7.x-2.0-alpha7) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: file
da: fil

en: Custom
da: Tilpasset

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: revert
da: gendan

en: Edit %name style
da: Rediger formatet %name

en: Override defaults
da: Tilsidesæt standarder

en: Update style
da: Opdatér stil

en: Select an effect to add.
da: Vælg den effekt du ønsker at tilføje.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
da: Formatet %style er blevet tilsidesat, så du kan ændre dets indstillinger.

en: Style name
da: Formatnavn

en: Create new style
da: Opret nyt format

en: Style %name was created.
da: Format %name oprettet.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
da: Brug kun små bogstaver, understregninger (_) og bindestreger i formatnavne.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
da: Der er i øjeblikket ingen formater. <a href="!url">Tilføj et nyt format</a>.

en: Image styles
da: Billedformater

en: Thumbnail for !filename.
da: Thumbnail til !filename.

en: File Styles
da: Fil-styles
