Styles (7.x-2.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: file
fa: فایل

en: Custom
fa: سفارشی

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Styles
fa: استایل ها

en: Select an effect to add.
fa: یک اثر را برای افزودن انتخاب کنید.

en: Style name
fa: نام استایل

en: Create new style
fa: ایجاد سبک جدید

en: Style %name was created.
fa: سبک %name  ایجاد شد.

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر
