Styles (7.x-2.0-alpha8) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: file
he: קובץ

en: Custom
he: מותאם

en: Overridden
he: נדרס

en: revert
he: שחזר

en: Preset
he: קבוע מראש

en: Styles
he: סגנונות

en: Edit %name style
he: עריכת הסגנון %name

en: Override defaults
he: דריסת ברירת המחדל

en: Update style
he: עדכון סיגנון

en: Select an effect to add.
he: בחירת אפקט להוספה.

en: Style name
he: שם הסגנון

en: Create new style
he: יצירת סיגנון חדש

en: Image styles
he: סגנונות תמונה
