Styles (7.x-2.0-alpha8) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: file
hr: datoteka

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Overridden
hr: Premošteno

en: revert
hr: vrati

en: Styles
hr: Stilovi

en: styles
hr: stilovi

en: Edit %name style
hr: Uredi %name stil

en: Override defaults
hr: Premosti zadane postavke

en: Update style
hr: Osvježi stil

en: Select an effect to add.
hr: Odaberi efekat za dodati

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
hr: Stil %style je premošten, možete promijeniti postavke.

en: Style name
hr: Naziv stila

en: Create new style
hr: Stvori novi stil

en: Style %name was created.
hr: Stil %name je stvoren.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
hr: Koristite samo mala slova i znamenka, donje crtice (_), i crtice (-) za nazive stilova.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
hr: Trenutačno nema stilova. <a href="!url">Dodaj novi</a>.

en: Image styles
hr: Stilovi slika
