Styles (7.x-2.0-alpha8) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Custom
id: Tersuai

en: Overridden
id: Ditimpa

en: revert
id: kembalikan

en: Styles
id: Gaya

en: Edit %name style
id: Sunting gaya %name

en: Override defaults
id: Timpa bawaan

en: Update style
id: Perbarui gaya

en: Select an effect to add.
id: Pilih efek untuk ditambahkan.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
id: Gaya %style telah ditimpa, yang memungkinkan Anda untuk mengubah pengaturannya.

en: Style name
id: Nama gaya

en: Create new style
id: Buat gaya baru

en: Style %name was created.
id: Gaya %name telah dibuat.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
id: Harap hanya gunakan karakter alfanumerik, huruf kecil, garis bawah (_), dan tanda hubung (-) untuk nama gaya.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
id: Saat ini tidak ada gaya. Tambahkan yang baru.

en: Image styles
id: Gaya gambar
