Styles (7.x-2.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: file
ro: fisier

en: Custom
ro: Personalizat

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: revert
ro: revenire

en: Styles
ro: Stiluri

en: Edit %name style
ro: Editare stil %name

en: Override defaults
ro: Suprascrie opțiunile implicite

en: Update style
ro: Actualizare stil

en: Select an effect to add.
ro: Selectare efect de adăugat

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
ro: Stilul %style fost ignorat, acest lucru vă permite să îi schimbaţi setările.

en: Style name
ro: Nume stil

en: Create new style
ro: Creare stil nou

en: Style %name was created.
ro: Stilul %name a fost creat.

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine
