Styles (7.x-2.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: file
oc: fichièr

en: Custom
oc: Personalizat

en: Overridden
oc: Espotit

en: revert
oc: restablir

en: Styles
oc: Estils

en: styles
oc: estils

en: Edit %name style
oc: Editar l'estil %name

en: Override defaults
oc: Sobreescriu los valors per defaut

en: Update style
oc: Actualiza l'estil

en: Select an effect to add.
oc: Seleccionatz un efièit per l'apondre.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
oc: L'estil %style ha estat sobreescrit, lo que vos permetont cambiar sos paramètres.

en: Style name
oc: Nom de l'estil

en: Create new style
oc: Crea un novèl estil

en: Style %name was created.
oc: S'es creat l'estil %name.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
oc: Useu solament caractèrs alfanumèrics en minúscules, jonhents baixos (_) e jonhents (-) pels noms d'estils.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
oc: Actualment no e a cap estil. <a href="!url">Apondètz-ne un</a>.

en: Image styles
oc: Estils d'imatges
