Style Switcher (7.x-2.0-beta3) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Path
uk: Шлях

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Style
uk: Стиль

en: Add style
uk: Додати стиль

en: Enable !title
uk: Увімкнути !title

en: Set !title as default
uk: Встановити !title як стандартну

en: Style Switcher
uk: Перемикач стилів

en: (Machine name: @name)
uk: (Машинне ім'я: @name)

en: Weight for @label
uk: Вага для @label

en: Stylesheet file %path does not exist.
uk: Файлу таблиць стилів %path не існує.

en: The style %title has been saved.
uk: Стиль %title було збережено.

en: Are you sure you want to delete the style %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити стиль %title?

en: The style %title will be permanently deleted.
uk: Стиль %title буде видалено назавжди.

en: The style %title has been deleted.
uk: Стиль %title було видалено.

en: The blank style cannot be deleted.
uk: Порожній стиль не може бути видалений.

en: No styles to switch.
uk: Немає стилів для перемикання.

en: Blank style which just removes effect of others.
uk: Порожній стиль, що лише прибирає ефект інших.
