Style Switcher (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Path
id: Jalur

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Style
id: Gaya

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.

en: Add style
id: Tambahkan gaya

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama mesin yang mudah dibaca. Hanya bisa berisi huruf kecil, angka, dan garis bawah.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
id: Nama yang dapat dibaca mesin harus berisi karakter-karakter unik.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
id: Nama yang bisa dibaca mesin sudah digunakan. Harus unik.

en: Enable !title
id: Hidukpan !title

en: Set !title as default
id: Setel !title sebagai baku
