Style Switcher (7.x-2.3) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Path
tr: Yol

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Add style
tr: Stil ekle

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Benzersiz okunabilir makine adı. Sadece sayılar ve küçük harfler ve altçizgi kullanın.

en: Enable !title
tr: !title etkinleştir

en: Set !title as default
tr: !title öntanımlı olsun
