Subdomain (7.x-2.0-beta3) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Update
de: Aktualisieren

en: Term name
de: Begriffsname

en: Mode
de: Modus

en: Group name
de: Gruppenname

en: General
de: Allgemein

en: Other
de: Weitere

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Filters
de: Filter

en: 404 Not Found
de: 404 Nicht gefunden

en: User name
de: Benutzername

en: Automatic
de: Automatisch

en: Drupal path
de: Drupal-Pfad

en: Subdomain
de: Subdomäne

en: Taxonomy vocabulary
de: Taxonomie-Vokabular

en: Use default
de: Standard verwenden

en: Whitelist
de: Positivliste

en: Select a vocabulary
de: Ein Vokabular auswählen.

en: Content type name
de: Inhaltstyp-Name

en: File URL
de: Datei-URL

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
de: Während der Verarbeitung von @operation ist ein Fehler aufgetreten mit den Argumenten: @args

en: 403 Forbidden
de: 403 Verweigert

en: Entity IDs
de: Entitäts-IDs
