Subdomain (7.x-2.0-beta3) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Update
hu: Frissítés

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Mode
hu: Mód

en: Group name
hu: Csoportnév

en: General
hu: Általános

en: Other
hu: Egyéb

en: Tools
hu: Eszközök

en: Filters
hu: Szűrők

en: Blacklist
hu: Feketelista

en: Use a view
hu: Nézet használata

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 404 Not Found
hu: 404 Nem található

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Drupal path
hu: Drupal útvonal

en: Subdomain
hu: Aldomain

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: Subdomain settings
hu: Aldomain beállítások

en: Configure subdomain settings.
hu: Aldomain beállítások konfigurációja.

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: Select a vocabulary
hu: Szótár kiválasztása

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: File URL
hu: Fájl webcím

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Bulk generate missing subdomains
hu: Hiányzó aldomének tömeges előállítása

en: 403 Forbidden
hu: 403 Titltott
