Subdomain (7.x-2.0-beta3) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Update
id: Perbarui

en: Term name
id: Nama istilah

en: General
id: Umum

en: Other
id: Lainnya

en: Tools
id: Alat

en: Filters
id: Filter

en: 301 Moved Permanently
id: 301 Dipindah Permanen

en: User name
id: Nama pengguna

en: Automatic
id: Otomatis

en: Taxonomy vocabulary
id: Kosakata Taksonomi

en: Use default
id: Gunakan bawaan

en: Content type name
id: Nama tipe konten

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args
