Subdomain (7.x-2.0-beta3) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Update
uk: Оновити

en: Term name
uk: Назва терміна

en: Mode
uk: Режим

en: Group name
uk: Назва групи

en: General
uk: Загальне

en: Other
uk: Інше

en: Tools
uk: Інструменти

en: Filters
uk: Фільтри

en: Blacklist
uk: Чорний список

en: 301 Moved Permanently
uk: 301 Переміщене Остаточно

en: 404 Not Found
uk: 404 Не знайдено

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Drupal path
uk: Шлях Drupal

en: Subdomain
uk: Субдомен

en: Taxonomy vocabulary
uk: Словник таксономії

en: Use default
uk: Використовувати базове

en: Whitelist
uk: Білий список

en: Select a vocabulary
uk: Оберіть словник

en: Content type name
uk: Назва типу матеріалу

en: File URL
uk: URL файла

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Choose a subdomain
uk: Оберіть піддомен

en: User can specify a custom subdomain
uk: Користувач може вказати власний піддомен

en: Exclude the following content types from subdomains
uk: Виключити наступні типи матеріалів з піддоменів

en: Nodes from the selected types will not be placed on subdomains.
uk: Матеріали обраних типів НЕ будуть міститися на піддоменах.

en: Disallow the following subdomains
uk: Заборонити наступні піддомени

en: Bulk generate missing subdomains
uk: Масове формування відсутніх субдоменів

en: Normally you wouldn't use this. Useful for testing or for auto-generating subdomains for an existing site.
uk: Як правило, вам не потрібно використовувати це. Стане в нагоді для тестування або для автоматичного створення піддоменів існуючого сайту.

en: Drupal path for authenticated users
uk: Шлях Drupal для авторизованих користувачів

en: 403 Forbidden
uk: 403 Заборонено
