Subfields (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Type
cs: Typ

en: Required
cs: Povinné

en: Fields
cs: Pole

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: CSS classes
cs: CSS třídy

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Select List
cs: Seznam

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
cs: Možné hodnoty, které pole může obsahovat. Vložte jednu hodnotu na řádek ve formátu klíč|popisek.
