Subfields (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Type
he: סוג

en: Required
he: נדרש

en: Fields
he: שדות

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Allowed values list
he: רשימת ערכים מותרים

en: Select List
he: בחר רשימה

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
he: הערכים האפשריים ששדה זה יכול להכיל. הזינו ערך אחד בכל שורה, בפורמט של מפתח|תוית (key|label)
