Subfields (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Type
hr: Vrsta

en: Required
hr: Nužno

en: Fields
hr: Polja

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Allowed values list
hr: Popis dopuštenih vrijednosti

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hr: Moguće vrijednosti polje može sadržati. Unesite jednu vrijednost po redu, u obliku ključ|etiketa.
