Subfields (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Type
hu: Típus

en: Required
hu: Szükséges

en: Fields
hu: Mezők

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hu: A mező lehetséges értékei. Soronként egyet kell megadni kulcs|címke formában.
