Subfields (7.x-1.0) - en to km translation catalogue (9 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Required
km: ទាមទារ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: The maximum length of the field in characters.
km: ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វាល​គិត​ជា​តួអក្សរ ។

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
km: តម្លៃ​អាច​ដែល​វាល​នេះ​អាច​មាន ។ បញ្ចូល​តម្លៃ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ ពាក្យ​គន្លឹះ|ស្លាក ។
