Subfields (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Type
oc: Tipe

en: Required
oc: Requesit

en: Fields
oc: Camps

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
