Subfields (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Type
fa: نوع

en: Required
fa: اجباری

en: Fields
fa: میدانها

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Allowed values list
fa: سجل مقادیر مجاز

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fa: مقادیر مجازی که این میدان می‌تواند داشته باشد. هر مقدار را در یک سطر به صورت کلید|مقدار وارد کنید.
