Subfields (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Type
tr: Tip

en: Required
tr: Zorunlu

en: Fields
tr: Alanlar

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
tr: Bu alanın içerebileceği muhtemel değerler. Her değer için, anahtar|etiket biçiminde her satıra bir değer girin.
