Subfields (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Title
de: Titel

en: Prefix
de: Präfix

en: Type
de: Typ

en: Required
de: Erforderlich

en: Fields
de: Felder

en: Textfield
de: Textfeld

en: Default Value
de: Standardwert

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: CSS classes
de: CSS-Klassen

en: Allowed values list
de: Liste zulässiger Werte

en: Select List
de: Auswahlliste

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
de: Die möglichen Werte, die dieses Feld enthalten kann. Geben Sie einen Wert pro Zeile, im Format: Schlüssel|Bezeichnung.

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext
